Перейти до основного вмісту

Вогонь - символ очищення

01/01/2019 - 22:45

Однією з визначальних рис новітньої історії післявоєнного Слов’янска вже вкотре стає смолоскипна хода на честь дня народження провідника українського національно-визвольного руху Степана Бандери. Цьогорічний же ювілей став особливим для всієї України: нарешті можновладці спромоглися надати гідну оцінку постаті Бандери й внести цю подію в перелік визначних дат загальнодержавного рівня. І якщо раніше адміністрації міст на сході України намагалися чинити опір проведенню урочистих заходів, то сьогодні вони змушені миритися із цим.
Смлоскипна хода, яку організовували партії та громадські організації націоналістичного спрямування Слов’янська цього року зібрала близько 200 учасників.  "Родзинкою" заходу стало підняття червоно-чорного прапору на головному флагштоці міста поруч із державним прапором України.

Червоно-чорний прапор над Слов’янськом

До заходу також приєдналися представники осередку ГО «ДІЯ-Донецьк». Було запалено 100 смолоскипів і колона під звуки барабанів та гучні націоналістичні гасла рушила з центральної площі міста до пам’ятника Шевченка, де відбувся урочистий мітинг. На мітингу очільник штабу ГО «ДІЯ-Донецьк» Сергій Чирін запропонував об’єднати зусилля громадських діячів та організацій, ветеранів АТО та ООС в напрямку увічнення пам’яті героїв Української Повстанської Армії в Донецькій області.
Пропонуємо відеосюжет з місця подій, який відзняли журналісти телеканалу "UA:Донбас".