Перейти до основного вмісту

"Ми готові, нас не перемогти!"

19/02/2019 - 02:20

Навесні 14 року, коли український Крим вже було окуповано російсько-терористичними військами, Донеччина та Луганщина тільки почали відчувати на собі колючу ковдру «руської весни». Мешканці десятків населених пунктів, серед яких Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут на початку квітня вже не побачили над державними установами українські прапори. Та так було не всюди.

Добропілля

Невелике, як для Донецького регіону, 30 тисячне шахтарське містечко Добропілля залишилося вірним Україні. І сталося це так не тому, що міліція чи місцева адміністрація були палкими прихильниками незалежності нашої країни. Це стало можливим завдяки простим, але підготовленим до захисту місцевим мешканцям Добропілля. Й саме в наявності таких городян, готових та спроможних захистити від ворога рідну країну в цілому і власне місто зокрема, й полягає відповідь на питання, чому окупованою виявилася лише невелика частина двох областей. Вміння ж захищати себе від ворога не з’являється в людини з народження, воно здобувається у важких та виснажливих тренуваннях. І нещодавно такі тренування відбулися у передмісті Добропілля. За ініціативи Громадської спілки «Захисники Донеччини» представники понад 20 громадських організацій та військового підрозділу ЗСУ взяли участь у дводенних військово-польових зборах. Близько сотні учасників, багато з яких вже мали досвід участі у війні на сході країни, знову вдягли військову форму та взяли в руки автомат, а основою занять стали - тактична та вогнева підготовка, навички володіння зброєю та польова медицина. Фізична підготовка, засідки з вибухами та піротехнікою, польова кухня - ці елементи війни також посіли важливе місце в програмі тренувань. Активну участь в заході взяли й представники Донецького осередку ГО «ДІЯ». Антон Воронов поділився власними враженнями від участі у військово-польових зборах: «Багато хто з ветеранів брали участь в АТО 2-3 роки тому. З часом деякі важливі навички втрачаються. Збори ж дають можливість відновити їх й одночасно поділитися досвідом з новачками. Ми всі бачимо, що небезпека повномасштабного вторгнення з боку РФ залишається, і ми повинні бути готовими до того, щоб із зброєю встати на захист України. І в планах, проведення подібних зборів кожні два місяці». На останок Артем додав: "Метою проведення зборів - є створення згуртованого колективу патріотів Донеччини та підготовка їх до можливої участі в бойових діях. Ми готові, нас не перемогти!"

В рамках зборів учасники заходу в місті Добропілля вшанували пам’ять бійців, які загинули під час протистояння з російсько-терористичними військами на сході України.