Перейти до основного вмісту

Маріуполь: захистили в 14, відстоїмо й зараз

01/12/2018 - 01:17
Маріуполь

Після остаточного звільнення в червні 14 року Маріуполя від російських терористів та їхніх місцевих посіпак, місто й дотепер залишається надійним українським форпостом на сході України. А події із захопленням українських моряків та кораблів, які сталися 25 листопада у Керченській протоці лише підкреслюють стратегічне значення Маріуполя в умовах теперішньої російської агресії.

Введення в країні воєнного стану, як відповідь на агресивні дії Росії та блокування нею Керченської протоки, знову нагадують 14 рік. І як тоді, на передній план боротьби знову виходять прості маріупольці - справжні громадяни України. А коли сьогодні державна влада не здатна в повній мірі забезпечити інформаційну складову власної роботи, не залишаються осторонь цієї проблеми представники ГО «ДІЯ Донецьк» міста Маріуполя. Одним зі справжніх бійців цієї інформаційної (і не тільки) війни виступила Галина Однорог, перетворивши Маріупольський штаб ГО «ДІЯ» на справжній прес-центр.

Маріупольський штаб ГО "ДІЯ Донецьк"

На своїй сторінці у Facebook Галина пише:

«Такого в мене ще не було.

Цілий день давали інтерв'ю, зі штабу ДІЇ створили прес-центр для міжнародної преси . Але і цього часу не вистачило, ввечері вже приїхали до мене додому знімати сюжет.

Мені незрозуміла політика МЗС, пресслужби ЗСУ та міністерства інфраструктури .

Сьогодні в Маріуполь з'їхались найвпливовіші видання з усього світу, країни делегують своїх кореспондентів для того, щоб вони висвітлили події на цілий світ.

А в нас повна тиша.

Військовим заборонено давати інтерв'ю, керівництву порту заборонено давати інтерв'ю, представників МЗС у нас немає, мерія може тільки коментувати те, що стосується життєдіяльності міста, але це нікому не цікаво, тому що місто працює в звичайному режимі, як і рік і два тому.

І тільки нам, активним небайдужим громадянам ніхто не може заборонити, і ми волаємо за всі міністерства на цілий світ:

- Україна - єдина держава в світі, яка відмовилась від ядерної зброї, і де гаранти, підписанти Будапештського меморандуму?

- Тільки при підтримці усієї мирової спільноти ми зможемо звільнити наших незаконно затриманих військових полонених.

- Тільки при підтримці НАТО ми зможемо протистояти такому агресору, як Росія.

І це повинно бути не чергове "ми стурбовані ", а конкретні дії і ввод кораблів у Чорне море, і перекриття Босфору для росіян.

- Ми повинні вимагати сьогодні підтримки від Європи і довести до них, що Путін не зупиниться і наступним може бути Лісабон.

Тож, тільки всі разом ми зможемо подолати такого ворога, як Путін."