Перейти до основного вмісту

Мар'їнський районний суд: карати не можна помилувати

18/12/2018 - 13:48

Сьогодні на "нульових" позиціях так само гаряче, як і вчора, як і рік тому, а ворог так само продовжує гатити з важкого озброєння. Й кожен український військовий, який зі зброєю в руках захищає незалежність України на лінії розмежування чітко усвідомлює, де свій, а де чужий. Та чи можуть наші вояки бути впевненими, що їхні спини захищено? Чи здатні забезпечити теперішні правоохоронні органи, органи прокуратури й судової влади надійний тил, зачищений від зрадників і колаборантів? Досвід Маріуполя підказує, що позитивної відповіді на це питання, на жаль, поки ще немає.

Відома маріупольська волонтерка Галина Однорог відзначає на власній сторінці Фейсбука:

Скрін з ФБ

Цією особою виявився мешканець Маріуполя Джумаєв Роман Борисович, який воював на боці бойовиків у складі «Інтернаціональної бригади «П’ятнашка» під Дебальцевим та на Донецькому летовищі. Влітку 15 року втік в Білорусь, потім переїхав в Росію, але згодом «тихенько» повернувся до Маріуполя. Інформація про Джумаєва міститься на сайті Миротворець, також в інтернеті опубліковане його розгорнуте інтерв’ю виданню «Радіо Свобода».

В центрі Джумаєв
В центрі Джумаєв

 

Миротворець

Всі ці «досягнення» бойовика не залишилися непомітними й стосовно нього було порушено кримінальну справу за статтею «Створення терористичної групи чи терористичної організації», а в січні 18 року рішенням Мар'їнського районного суду Донецької області Джумаєву було обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Та якимось дивом вже у травні цього року трійка суддів (Медведський М.Д., Сенаторов В.А., Приходько В.А.) того ж Мар'їнського суду замінює запобіжний захід на домашній арешт, а подальші судові засідання по справі не відбуваються із різних причин. Та бандитське нутро не приховаєш й 11 грудня Джумаєва знову затримано за вчинення спротиву поліції під час демонтажу МАФу, який Джумаєв незаконно встановив в місті, і вже Орджонікідзевський районний суд Маріуполя розглянувши цю справу, 13 грудня виніс ухвалу про затримання Джумаєва.  

Тема покарання зрадників й колаборантів є надчутливою для всіх, хто пережив окупацію та захищав власну країну зі зброєю в руках. Саме тому суд над Джумаєвим привернув увагу активістів ГО «ДІЯ» з усієї Донеччини. Бо Джумаєв є ворогом. А судді повинні розуміти, що вони мають можливість працювати тільки завдяки тим, хто вчора відстояв міста Донеччини, а сьогодні лише прагне справедливості. Можливо, це розуміння «терміново» й прийшло до суддів Мар’їнського районного суду, які призначили черговий розгляд справи Джумаєва на 17 грудня й за величезної підтримки справжніх захисників України прийняли рішення про арешт бойовика строком на 60 діб за «Створення терористичної групи чи терористичної організації». Хоча й це судове засідання не надало чіткої відповіді, на кого працюють силові органи на звільненій та прифронтовій територіях. На підтвердження, наводимо слова представника ГО «ДІЯ-Донецьк» Антона Воронова, які він висловив у власному Фейсбуці після відвідування судового засідання:

«Трохи поштовхались с поліцейськими у яких була дуже дивна позиція, щодо сепарів та правил поведінки у судах!!!

Побачили позор та непрофесіоналізм прокурора, який двох літер зв`язати не спроможний!!!

Заангажованість та імпотентність судів, які лякаються відеофіксації та не спроможні при повній доказовій базі прийняти справедливе законне рішення.»