Перейти до основного вмісту

Донеччина. Реванш сепаратизму?

15/01/2019 - 10:51

Чи можна перемогти у війні, коли в тилу засів ворог? А коли цей ворог на додачу ще й керує інфраструктурою цілого міста? А коли цьому ворогу підконтрольні штучно створені силові структури? Виглядає нереально? Тоді запрошуємо на Донеччину в місто Лиман переконатися, що все це існує сьогодні в Україні.
Долю Лиману, як і багатьох інших населених пунктів на сході України в квітні 14 року спіткала війна. Далі були два місяці окупації з боку російсько-терористичних угрупувань, потім – штурм міста, й 5 червня над міською радою знову здійнявся синьо-жовтий прапор, а разом із ним невдовзі з’явилася нова місцева влада. Та чи українська вона? Випадок, який днями стався в Лимані дає красномовну відповідь на це питання.

Меморіальна дошка

В міській раді Лиману, як і в більшості міст України було встановлено меморіальні дошки з портретами на честь військових, які загинули на війні з російським агресором. Через рік, на час ремонту приміщення міськради, ці дошки були демонтовані. Та протягом двох місяців після закінчення робіт чиновники не квапилися повернути їх на місце, зберігаючи у підсобному приміщенні сусіднього будинку культури. Неодноразові прохання окремих представників місцевої громади повернути дошки на місце, залишалися непочутими. Й, звісно, терпець громадян урвався. 14 січня представники ГО «ДІЯ-Донецьк», які брали безпосередню участь у бойових діях зі звільнення Лиману в 2014 році, за підтримки активних громадян міста та родичів військовослужбовців відвідали місцевих чиновників. З усього керівного складу вдалося зустрітися лише з керуючим справами міської ради Лиману паном Малим, який не зміг надати жодної конкретної відповіді стосовно повернення меморіальних дошок до адміністративної будівлі. Представниками громади за ініціативи Антона Воронова було прийняте рішення самостійно відновити законність, а саме, згідно розпорядження Кабінету Міністрів України «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року» встановити меморіальні дошки в адміністративній будівлі міської ради міста Лиман.
Більш докладно про перебіг подій в наступних фото- та відеоматеріалах, а також коментар очільника Донецького підрозділу ГО "ДІЯ" Сергія Чиріна.